عرق
آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را در دنیا گرفت
 اخبار سایت
 
 
آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را در دنیا گرفت
آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را در دنیا گرفت

آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را در دنیا گرفت

۱۳۹۴/۱۱/۰۶ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 173948

آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را در دنیا گرفت

سلامت نیوز:رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با اعلام مرگ 217 هزار نفر بر اثر آنفلوانزا در دنیا گفت: موج اول آنفلوآنزا در کشور فروکش کرد و فقط موارد تک گیر این بیماری را در ایران داریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،محمد مهدی گویا افزود: موارد بروز بیماری آنفلوآنزا در کشور به وضوح کاهش پیدا کرده است و فقط موارد تک گیر این بیماری را در برخی مناطق کشور شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: البته آینده قابل پیش بینی نیست و احتمال وقوع موج جدیدی بیماری آنفلوآنزا تا پایان زمستان وجود دارد اما به صورت قطعی می توان گفت اگر موج دوم بیماری آنفلوآنزا در کشور رخ دهد از موج اول خفیف تر خواهد بود.رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت درباره آمار موارد ابتلا به آنفلوآنزا در موج اول این بیماری گفت: نمی توان رقم دقیق افراد مبتلا به این بیماری را اعلام کرد اما آمار موارد مرگ ناشی از آنفلوآنزا در سال جاری همان رقم 112 نفر است که قبلا اعلام شده بود.

وی افزود: با وجود فروکش کردن موج آنفلوآنزا در ایران، هنوز موج ابتلا به این بیماری در برخی کشورها از جمله ترکیه در همسایه ایران ادامه دارد و موارد این بیماری در این کشور در حال افزایش است. رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: هنوز این بیماری در کشورهایی مانند روسیه، گرجستان و اوکراین شیوع بالایی دارد. اما موج این بیماری در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز فروکش کرده است.


**آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را گرفت

وی گفت: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی امسال 217 هزار نفر در دنیا بر اثر ابتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست دادند که نسبت به سالهای گذشته بیشتر بوده است.رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: اکثر افرادی که بر اثر ابتلا به ویروس آنفلوانزا در دنیا جان باختند، کسانی بودند که یا سن بالا داشتند یا به یک بیماری زمینه ای مزمن مبتلا بودند.

گویا گفت: بر اساس گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی نوع ویروس آنفلوآنزا که امسال در کشورهای مختلف شایع شده، در 76 درصد موارد ویروس آنفلوآنزای H1N1 بوده که در کشور ما نوعی آنفلوآنزای فصلی محسوب می شود.

وی اضافه کرد: به طور کلی موارد مرگ و میر بیماری آنفلوآنزا امسال نسبت به سالهای گذشته بیشتر بوده است و علت اصلی آن شرایط آب و هوایی و سرمایی است که امسال وجود داشته است.

گویا گفت: با وجود فروکش کردن موج اول بیماری آنفلوآنزا در ایران، توصیه های بهداشتی برای پیشگیری از انتقال این بیماری هنوز به قوت وجود دارد و از مردم می خواهیم که در صورت سرماخوردگی از عطسه و سرفه بدون دستمال خودداری کنند، دستمال مصرف شده را در سطل های زباله در دار بیندازند و در صورت شدت عوارض بیماری به پزشک مراجعه کنند.بیماری آنفلوانزا از طریق دستگاه تنفسی و عطسه و سرفه یا تماس دست با سطوح آلوده به ویروس این بیماری منتقل می شود.


سلامت نیوز: آنفلوانزا امسال جان 217 هزار نفر را در دنیا گرفت

سه شنبه 6 بهمن 1394  15:50

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 خرداد 1397  21:33:19
تعداد بازديد از اين خبر : 702